Юношески хокей: Четни серии на Келоуна Рокетс, Върнън Вайпърс победи Кингс
Global News | 2024-03-31 | 20:14:49

Обобщение на резултати от хокей за юноши от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

KELOWNA 3, WENATCHEE 1

В първи кръг от плейофните действия на WHL Келоуна Рокетс изравниха серията си срещу Wenatchee Wild в събота вечер.

В първия мач Рокетс взривиха преднина с 5-2 , но в този случай те се придържаха към плана си за игра и намериха начин.

Само 1:10 след началния фрейм, нападателят на Рокетс Андрю Кристъл пренасочи шайбата покрай стража на мрежата на Wild Даниел Хаузър, за да даде на Келоуна рано Води 1-0. Гостите щяха да увеличат преднината си до 2-0 благодарение на още едно отклонение, този път от стика на Трей Джонсън, който в крайна сметка щеше да бъде обявен за първа звезда в мача.

Дивите отбелязаха единствения си гол в втория период, когато Брайли Ууд направи добра игра отзад на вратата, извеждайки Сам Уорд, който беше позициониран в левия кръг за лице, с еднократно подаване. Голът намали преднината на "Рокетс" наполовина.

Но "Рокетс" я заключиха, като нанизаха силно усилие в третия период, което ги накара да завършат мача с 2:30 до края на играта, когато Люк Шелтер изтръгна шайбата в празната врата.

Рокетс бяха надиграни от Уайлд с 27-22. Келоуна отиде 0-към-5 в силовата игра, докато Wenatchee отиде 0-към-1.

Серията сега се премества обратно към Келоуна. Игра 3 започва на 2 април, а игра 4 ще се играе следващата вечер.

Резултатите от събота

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят. Everett 2, Vancouver 1 (Серия равенство 1-1) Swift Current 4, Lethbridge 3 (Swift Curent води серия 2-0) Medicine Hat 3, Red Deer 1 (Серия равенство 1-1) Moose Jaw 5, Brandon 4 (Moose Jaw води серия 2-0)Портланд 5, Виктория 1 (Портланд води серия 2-0)Принс Джордж 7, Спокейн 4 (принц Джордж води серия 2-0)

Мачовете в неделя

Няма насрочени игри

Б.К. ХОКЕЙНА ЛИГА

ВЪРНЪН 6, ПАУЪЛ РИВЪР 2

Това беше мач на всеки, който се насочваше към третия период между Върнън Вайпърс и Пауъл Ривър Кингс в събота вечер, но Вайпърс бяха тези, които се включиха джетовете, като се задвижиха до огромна победа на домашно ледено поле.

Нито един отбор не намери вратата през първия период и след два периода на игра резултатът беше равен . И двата отбора изиграха силен дефанзивен мач през първите 40 минути от редовното време и изглеждаше, че битката ще е близка до самия край. Родният Vipers обаче имаше други планове.

Само 25 секунди след финалния фрейм, нападателят на Vipers Ник Микан удари в силовата игра, за да даде предимство на своя отбор с 2-1. След тайбрека на Микан, головете идват бързо и яростно за Върнън в последните 20 минути. Етиен Лесард, Люк Биби, Бронсън Рос биха вкарали. Микан също отбеляза още един маркер за силна игра и Vipers се пързаляха от леда на Kal Tire Place пред 2547 фенове с победа с 6-2.

Кралете надиграха Vipers с 35-25. Върнън записа 2-към-6 в силовата игра, докато Пауъл Ривър отбеляза 0-към-1.

Това приключва програмата за редовния сезон за Върнън. Сега те ще насочат вниманието си към опонента си от първия кръг в плейофите на BCHL, Trail Smoke Eaters. Игра 1 започва във Върнън на 5 април.

TRAIL 4, SALMON ARM 2

В Salmon Arm, Trail Smoke Eaters стигнаха до победа благодарение на чифт голове в последните минути на мача.

Smoke Eaters поведоха с 1-0, когато Кеш Картър отбеляза при 4:29 на първия период, но голът на Коул Кукси и изравнителният гол на Адам Боатър маркерът за сила даде преднина на Silverbacks с 2-1 във втория период.

В средната строфа единственият гол за периода ще дойде на 21 секунда, когато Адам Парсънс от Trail погреба 13-ия си гол от сезон. След това, с малко по-малко от три минути до края, Матийо Кобето-Рой прекъсна равенството и Джош Шенк отбеляза празна врата, извеждайки Smoke Eaters до победа с 4-2.

Последни удари към вратата бяха 37-37г. Silverbacks излязоха 1-към-3 с предимство на човека, докато Smoke Eaters стигнаха 0-for-2.

Трейл играе с Върнън в първи кръг от плейофите на BCHL, докато Silverbacks се изправят срещу Merritt Centennials .

Spruce Grove 3, Blackfalds 2 (SO)Surrey 6, Cowichan Valley 1Alberni Valley 3, Langley 2 (OT)Victoria 5, Coquitlam 4Chilliwack 3, Nanaimo 2Merritt 4, Prince George 1